Karel Nejedly - terapeut duse i tela

Vaše dopisy - Dana, účastnice RUŠ 1


9. 5. 2013

Milí Karle a Evo.

Už si pár dní sumíruji v hlavě, že napíšu, takže když už jsem to na dnešek vymyslela, najednou mi přistál email od Vás… :)

Děkuji, děkuji, děkuji. Každý den si naplno užívám a nechápu, jak to může být tak snadné. Moje hyperaktivní dítě se mi „opravuje“ před očima. První večer - když jsem stála v pokoji a on na mě řičel a já se usmívala, tak volal - já tomu chlapovi pojedu dát do držky… a manžel říkal – nojo, maminku nám opravili…

Zaplula jsem do běžného života, mám teď období „hodně práce“ (a jako OSVČ ji neodmítám, takže makám), čistím se sama, když se provalí další blok, a sleduji změny. A těším se, až se sesedneme s holkama (v Č. Budějovicích je nás víc…) a posviští to – abych byla do podzimní dvojky vyčištěná.

Ve Zvířeticích jsem přemýšlela, jak bude vypadat má mysl, až přijdu o negativní programy. Bála jsem se toho, že nebudu nic cítit, že budu „prázdná“, bez emocí. Člověk se tak nějak nerad zbavuje svých předsudků a programů, které si tak hezky vytvořil a tak trochu na nich lpí… Teď už to vím! Mou mysl zaplňuje s každým dalším odpadlým blokem LÁSKA. Vstupuje do mě slunce a štěstí. Zlo sleduji zpovzdálí a začíná mi být jedno. Je mi hezky.

Můj chlapeček se mi mění před očima (a to jsem se ještě nedostala ani k čištění jeho, jsem nyní v řadě u bývalých partnerů…) Už nemívá hysterické záchvaty vzteku. Včera večer mi řekl – říkej mi pravdu a proč si spolu víc takhle nepovídáme… Dneska mi řekl – když ti to vadí, nebudu to dělat. Dneska sám uklidil a bez říkání splnil všechny své úkoly (donedávna věc spojená s křikem a nadávkami).
Když si vzpomenu, kolik psychologů, psychiatrů, neurologů, speciálních pedagogů, výchovných poradců a neurologů jsme navštívili… Kolik pilulek na hyperaktivitu a na uklidnění můj brouček spolykal… Kolik poznámek a důtek jsem musela v žákovské knížce podepsat, kolik u nás zvonilo rodičů ze sousedství, že moje dítě zmlátilo to jejich ..…

Karle, DĚKUJU, DĚKUJU, nikdy nebudu mít tolik slov, abych popsala štěstí, které nyní prožívám.

S pozdravem a láskou

Dana Šetinová (která v neděli na kurzu neměla odvahu jít s někým do dvojice, než jsi mě u oběda odblokoval, a která se poslední den při poslední diskusi přiznala k hyperaktivnímu dítěti…)

a děkuju :)

setinova@centrum.cz
Copyright © Karel Nejedlý.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.