Karel Nejedly - terapeut duse i tela

Vaše dopisy - Monika, účastnice RUŠ 1dne 9. 5. 2013

Milí oba náčelníci,

díky za srdečný pozdrav!

K Vašim otázkám: zatím jsem zpětnou vazbu nepsala, protože se mi Vás nechtělo v postkurzové euforii obtěžovat výbuchy svých emocí (jakkoli kladných:) ) ... "odneslo" to jen pár kamarádek. (Přerušuji psaní mailu a peláším si do deníčku zapsat "nechci nikoho obtěžovat" ...;) )

Ke kurzu: teprve postupně mi dochází, jak moc byl dobrý a do detailu promyšlený - cvičení (pro mě první den trochu oříšek na koordinaci - nejsem zrovna královnou aerobiku), meditace (po jedné mi tak nějak nádherně brněly ruce celý den ...proč?? ... chci to zažít znovu!!!), ty dotěrné Karlovy otázky, které jsem se nakonec naučila přijímat a nebrat je jako útok na soukromí (na podzim na přednášce mě Karel dost zaskočil, když před stovkou lidí doloval z plačící paní zdroj emoce:) ), skripta jasná jako facka (když si je člověk konečně pořádně přečte;) ), úžasní asistenti a ta šance okamžitě vyzkoušet nové vědomosti a vidět, co to dělá.

Bezprostředně po kurzu: při cestě domů jsem si užívala stav vnitřního klidu - vědomí, že všechno bude dobré (zažila jsem to pouze jednou před více než dvaceti lety). Praha byla hladce průjezdná v době dopravní špičky - to bylo mimořádně "divné"! Manžel a synové mi řekli, že zářím ... hezké, že?

10 dnů po kurzu: euforie již opadla, ale vědomí, že tudy cesta konečně vede, zůstalo. Jak logické - dokud nevymetu ze své mysli to šílené haraburdí, těžko se v tom chaosu uchytí něco dobrého natolik pevně, abych dokázala přijmout, že "tak to je". Silvové, Hayové, Ruizové, Lenové a ostatní moudří jsou až nadstavba. Takže čistím. Spolupráce s lidmi z kurzu funguje skvěle. Přiznávám, cítím se moc příjemně, když kolega vnímá mnou vedený odblok jako dobrý. A přijde mi, že nás - svépomocné dvojice - sdílené trable silně spojují.

S vděčností

Monika Postolková

monypos@seznam.cz
Copyright © Karel Nejedlý.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.