Karel Nejedly - terapeut duse i tela

Vaše dopisy - Láďa - terapeut RUŠ

Ahoj Karle a Evo,
tak se konečně dostávám k dopisu, ani nevím, jak začít, odehrálo se toho dost…Myslím uvnitř.
Když jsem se v říjnu vrátil z jedničky, připadal jsem si strašně silný fyzicky i psychicky. Odvážný, sebejistý, šťastný. Úplně všichni na mě poznali změnu a vůbec mě nepoznávali.
Ještě před dvěma měsíci mě doslova drtily deprese na něž nic nezabíralo.Těmito depresemi trpím od deseti let, bylo to, jako by se člověk nacházel v samotným pekle. Zkoušel jsem všechno možný, ale marně. Dokonce jsem si zakoupil psychowalkmen (mám dva té nejvyšší kvality :-)) Taky nepomohly. Po kurzu jsem se celý týden smál a zpíval na celý panelák. Takovou náladu jsem zažil jen jednou v životě. Už dva měsíce nevím, co je deprese. Objeví se občas negace, ty se ale zpracují a už se nevrátí. Zkrátka mám pocit, že mé negace slábnou a pozitiva sílí. Míň mi vadí hluk, jsem víc klidný, vyrovnaný. Mám víc lásky a síly přijmout věci takové, jaké jsou. Připadám si konečně jako dospělý, ne jako dítě.Už nejsem závislý na svých nejbližších a jsem schopen jim poprvé z upřímného srdce přát to nejlepší a akceptovat jejich cestu životem. Na úroveň jako před tím, jsem už nepadl.

Na druhém stupni byly změny jen nepatrné. Pak jsem se doma začal patlat v problémech, o nichž jsem se domníval, že jsou příčinou mých negací. Beze změny. Tak jsem pokračoval v ideálních vztazích a zjistil, že problém může být jinde, než je na první pohled zjevné.Už se cítím zase dobře. Ne v euforii, ale je to takový pohodový spokojený stav.

Když jsem mluvil se svojí známou a řekl jí, co všechno jsme za těch čtrnáct dnů (dva týdenní kurzy metody RUŠ – poznámka KN) řešili a vyčistili, jenom zaúpěla a zapomněla zavřít pusu :-). “Cože, tohle všechno?“ a výraz jejího obličeje byl jedno veliké překvapení a nepochopení, jak je možné vše tak rychle vyřešit a ne někam jezdit na etapy několik měsíců.

Závěrem bych řekl to nejdůležitější: poprvé v životě mám pocit, že se mi dostal do rukou nástroj, se kterým mohu řešit svoje problémy a že je vyřešit skutečně dokážu.

Nakonec chci vám oběma poděkovat za vše, co jste pro mě udělali, nesmírně si toho vážím.

Láďa Horáček – terapeut RUŠ
telefon: 723 933 873

Copyright © Karel Nejedlý.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.